اخذ ویزای شینگن فوری بدون اثر انگشت

اخذ ویزای شینگن فوری بدون اثر انگشت

اخذ ویزای شینگن فوری بدون اثر انگشت اصلا موجودیت ندارد . چندی پیش تعدادی فرصت طلب با گرفتن پول های زیادی فرد دیگری را به جای شما به سفارت مربوطه می فرستادند که خوشبختانه سفارت ها متوجه این قضیه شدند و به همین دلیل برای ادامه کار ها عکس شخص را با شرایط مخصوص می گیرند و با چهره مطابقت می دهند و همچنین اگر متوجه این قضیه شوند برای شخص نیز دردسر زیادی ایجاد خواهد شد پس لطفا فریب افراد را نخورید .

راهنمای دریافت ویزای شینگن

تعیین وقت سفارت و مصاحبه

به نفع شما عزیزان می باشد که قبل از آماده کردن مدارک مربوطه برای تعیین وقت در سفارت اقدام کنید . درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر هم به صورت حضوری هم به صورت لفنی یا اینترنی به مسافران عزیز داده می شود . سفارت ها معمولا وقت عادی به شما می دهند به همین خاطر بهتر است از حدودا 2 ماه قبل از سفر اقدام کنید . در شرایط های بسیار خاص مانند پزشکی با بررسی خود سفارت وقت فوری داده و پس از تعیین وقت مسافر یک روز برای مصاحبه و ارائه مدارک در سفارت حاضر می شوند . یکی از ارزان ترین و مطمئن ترین راه برای تعیین وقت این روش می باشد که خود مسافر شخصا اقدام کند . سوال های مخصوص مصاحبه سفارت به صورت معمولی سوال هایی کلی در مورد خود شخص و دلایل سفر آن می باشد . عکس و اثر 10 انگشت مسافر هم در زمان مصاحبه برای ثبت در سیستم VIS  گرفته می شود .

مدت زمان و هزینه صدور ویزا

بررسی اولیه مدارک برای صدور ویزا معمولا دو تا سه هفته طول می کشد . ممکن است ویزا زودتر صادر شود یا تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته ای بیشتر زمان احتیاج باشد ولی عموما تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی مشخص خواهد شد که شما واجد دریافت ویزای شینگن هستید یا خیر . هزینه صدور ویزا شینگن 60 الی 70 یورو است که در محل پرداخت می شود همچنین کودکان زیر 6 سال هزینه کنسولی ندارند و هزینه صدور برای کودکان بین 6 تا 12 سال حدودا 35 الی 40 یورو می باشد .

نکته های قبل از سفر که مسافران باید به آن ها توجه داشته باشند :

برای کل مدت زمان سفر که باید حداقل هزینه 35 هزار یورو را برای هر مسافر پوشش داده شود .

متقاضیان روادید باید بیمه مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند این بیمه باید هزینه های اتمالی بازگشت به کشور تحت مراقبت های پزشکی یا هزینه های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشور های منطقه شینگن معتبر باشد . شرکت بیمه گذار باید نماینده ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد همچنین شخص دعوت کننده در کشور مقصد هم می تواند بیمه ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد .

مدارک ترجمه شده نیاز به مهر دادگستری دارند که به طور معمول دارالترجمه ها پس از ترجمه مدارک برای گرفتن این مهر اقدام می کنند .

انواع ویزای شینگن

1 ) ویزای ترانزیت فرودگاهی یا نوع ( A ) شینگن :

مسافران با دریافت ویزای شینگن تایپ A امکان ترانزیت فرودگاهی بدون ورود به منطقه شینگن در محدوده شنگن را خواهید داشت یعنی شخص حق خارج شدن از فرودگاه را نخواهد داشت و می تواند فقط در یکی از فرئدگاه های منطقه شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد .

2 ) ویزای ترانزیت یا نوع ( B ) شینگن :

مسافران با اخذ ویزای شینگن تاپ B امکان در محدوده شینگن در کمتر از 5 روز را خواهند داشت یعنی شخص حق خارج شدن از فرودگاه را دارد و می تواند از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگر غیر از محدوده شینگن برساند .

3 ) ویزای نوع C شینگن :

ویزای نوع C به ویزای توریستی است که اکثرا ایرانیان با استفاده از این ویزا وارد محدوده شینگن خواهند شد .

4 ) ویزای بلند مدت یا نوع ( D ) شینگن :

ویزای بلند به طور معمول تجار ور بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بار ها به محدوده شینگن ورد و یا از آن خارج شوند .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن :

 • 3 قطعه عکس 3*4 جدید زمینه کاملا سفید تمام رخ
 • اصل شناسنامه
 • پاسپورت و کپی صفحات مهم
 • کارت ملی
 • پاسپورت قدیمی و کپی صفحات مهم
 • اصل سند ملکی به نام مسافر یا همسر مسافر ( در صورت موجود بودن بیشتر از یک سند )
 • در صورتی که سند به نام همسر مسافر باشد کپی از تمام صفحات شناسنامه همسر الزامی است .
 • اصل مدرک شغلی

مشاغل خصوصی : ( جواز کسب ، پروانه بهره برداری ، گواهینامه فعالیت صنعتی ، جواز مطب ، کارت بازرگانی ، آگهی تاسیس و تغییرت )

مشاغل دولتی : ( معرفی نامه از محل کار با ذکر سمت شغلی به همراه اصل لیست بیمه و 3 عدد از آخرین فیش های حقوقی ، حکم کار گزینی کارت یا حکم بازنشستگی ، برای دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل )

 • پرینت 3 ماهه حساب بانکی ( حساب جاری ) با مانده حداقل 30 میلیون تومان به زبان انگلیسی
 • گواهی مانده حساب بانکی آن با تاییدیه امور بین الملل
 • پرداخت 50 میلیون تومان ضمانت نامه بانکی بابت ضمانت برگشت سفر
 • مدارک و ودیعه از زمان اقدام برای ویزا تا زمان برگشت از سفر به صورت امانت می ماند .