ویزای شینگن ایتالیا

ایتالیا کشوری در قاره اروپا و جزو کشورهایی میباشد که اخذ ویزای شینگن از این کشور به دلیل مسایل و مشکلات اقتصادی ان با سهولت بیشتری نسبت به سایر کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر المان و .. انجام میپذیرد . از انجایی که هر ساله نعداد زیادی از هموطنان عزیز جهت اخذ ویزای شینگن به اهدداف مختلف نسبت به اخذ این ویزا اقدام میکنند مناسب دانستیم که جهت  ارایه اطلاعات لازم به هموطنان عزیز توضیحاتی را در این باب در اختیار مخاطبان گرامی قرار دهیم.

اخذ ویزای شینگن

جهت اخذ ویزای شینگن از کشور ایتالیا میبایست ابتدا در سایت سفارت ایتالیا ثبت نام و پرو فایل شخصی خود را ایجاد کرده و پس از انجام این کار جهت دریافت نوبت مصاحبهو تععین وقت یکی از تاریخ های پیشنهادی سفارت را انتخاب نمایید .لازم به ذکر است که کلیه اطلاعات مندرج در سایت سفارت میبایست به طور صحیح ..جامع کامل ..واقعی و مربوط به خود شخص متقاضی باشد .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن ایتالیا

پس از تعیین وقت مورد نظر شما میبایست کلیه مدارک لازم جهت ارایه در روز مصاحبه را تهیه فرمایید که این مدارک شامل :

  1. اصل پاسپورت با تاریخ اعتبار 6 ماه پس ازتاریخ سفر به همراه کپی از تمام صفحات
  2. اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی
  3. رزرو بلیط و ووچر هتل و بیمه مسافرتی
  4. مدارک مالی و شغلی اعم از جواز کسب ..روزنامه رسمی و فیش حقوقی و سند مالکیت و …که نشان دهنده صلاحیت مالی شما از همه لحاظ میباشد و دارای مهر وزارت امور خارجه و دادگستری
  5. 6 قطعه عکس جدید 3*4 که نهایتا مربوط به 6 ماه پیش از درخواست باشد
  6. فرم درخواست ویزا که باید از سایت سفارت ایتالیا دریافت و تکمیل شود .
  7. دعوت نامه در صورت وجود
  8. پرینت گردش سه ماهه اخیر حساب به همراه برگه تمکن مالی که باید به زبان انگلیسی تهیه شود و مهر رییس بانک بر روی ان خورده باشد .

چند تذکر مهم

مدارک مالی زنان خانه دار و کودکان به همراه مدارک مالی همسر و پدر صادر میشوند ونیازی به تهیه مدارک مالی جداگانه نخواهد بود .

نکته حایز اهمیت این میباشد که اگر مسافر ویزای شینگن خود را از کشور ایتالیا تهیه کرده باشد ملزم به این میباشد که ورود و خروج به حوزه شینگن  را از این کشور انجام دهد و در زمان اقامت در حوزه شینگن اجازه سفر به کشور های محدوده شینگن را خواهد داشت اما اجازه ورود و خروج به محدوده شینکن از کشوری غیر از کشور صادر کننده ویزا نخواهد داشت .

سفارت ایتالیا مبلغ 70 یورو به صورت نقدی جهت صدور ویزا در زمان مصاحبه دریافت خواهد کرد که این مبلغ در صورت عدم صدور ویزا غیر قابل استرداد میباشد.

در صورت عدم صدور ویزا متقاضی دریافت وبزا تا 3 الی 6 ماه مجاز به درخواست صدور ویزا شینگن از هیچ کدام از کشور های حوزه شینگن نخواهد بود .