ویزای شینگن آلمان

دریافت ویزا آلمان

برای سفر به کشور زیبای آلمان نیاز به اخذ ویزای این کشور می باشد پی برای دریافت ویزای آلمان لازم است مدارک خود را آماده کنید و پس از گرفتن وقت به صورت آنلاین به سفارت آلمان مراجعه کنید و مدارک مخصوص خود را تحویل دهید . در ادامه این مطلب با ما باشید تا جواب بسیاری از سوالات شما برای دریافت ویزای آلمان را دریافت کنید .

قسمت حقوقی و کنسولی سفارت آلمان

مهم ترین و واجب ترین پل ارتباطی آلمانی های ساکن کشور هایی به غیر از آلمان با آلمان در بسیاری از موضوعات حقوقی  نمایندگی های کشور آلمان در خارج هستند که در آن ها خدمات کنسولی سفارت و درخواست های گوناگون بررسی و ارائه می شود .

ساعت شیفت کاری باجه های سفارت ( یک شنبه تا پنج شنبه )

7:30 تا 10:30 بخش حقوقی کنسولی
14:30 تا 15:30

( ماه های جولای تا آگوست: 14:30 – 15:00 )

دریافت مدارک و کپی های تایید شده
10:00 تا 12:00

13:00 تا 15:00

دریافت گذرنامه از بخش روادید

 

 • پیش از مراجعه به بخش کنسولگری و حقوقی اطلاعات لازم در مورد روند انجام امور و مدارک مورد نیاز را از طریق وب سایت سفارت کسب کنید . در صورت نقص مدارک باجه ها درخواست شما را نخواهند پذیرفت .
 • تمامی هزینه های خدمات کنسولگری به صورت نقد و به ریال دریافت می شود . در بخش حقوقی و کنسولی چک پول هم پذیرفته می شود .
 • جهت درخواست تایید مدارک کپی برابر با اصل ، تایید امضا ، گواهی های کنسولی و مشاوره در امور حق ارث ، تابعیت و خانواده ، تعیین وقت قبلی لازم است که میتوانید از طریق لینکی که برای تعیین وقت سفارت ارائه شد اقدام کنید .

ساعات کاری دفتر تایید مدارک

دفتر تایید مدارک سفارت آلمان در روز های یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:30 تا 10:30 ( با تعیین وقت قبلی ) آماده ارائه خدمات به مراجعین است .

چگونه از سفارت آلمان وقت بگیریم ؟

سفارت آلمان در تلاش است که ورود به بخش باجه ها و گیت ها را مخصوصا در ماه های تابستان به طور بسیار سریع و در مدت زمان کوتاه انجام دهند . ورود به بخش باجه ها در آینده تنها راس ساعت اعلام شده انجام می شود . حضور زود هنگام باعث انتظار در جلوی درب ورودی سفارت و حضور دیر هنگام باعث ابطال وقت گرفته شده می شود .

سایر گزارش ها برای اخذ ویزای آلمان

مدارک هایی که در برخی از موارد استثنایی پس از ارائه درخواست ویزا از طرف بخش ویزا مطالبه می شود ( نقصی مدارک ) را می توان فقط در روز های کاری سفارت یعنی از ساعت 10:00 الی 11:30 به بخش ویزا تحویل دهید .

نکته قابل توجه : به دلیل تعداد زیاد داوطلبان و محدودیت های بخش ویزای سفارت به ویژه در تابستان یعنی ماه های می تا اکتبر و همین طور در ایام نوروز امکان دارد که تعیین وقت حدودا چند هفته به طول انجامد . همچنین بررسی تقاضا برای دریافت ویزای شینگن هم حدود 15 روز زمان می برد بنابراین در برنامه ریزی سفر خود به آلمان به این زمان بندی ها توجه داشته باشید .

هنگام ارائه دادن درخواست ویزا باید تمامی مدارک به طور کامل تکمیل و تمام گواهی ها ارائه داده شود . نقص مدارک باعث رد درخواست می شود . برای درخواست کنندگان زیر 16 سال الزامی که هر دو نفر والدین یا قیمین فرم درخواست را امضا کنند .

برگه های راهنمای سفارت را به دقت مطالعه کنید .در این برگه ها جزئیات امر و مدارک بازم نوشته شده است که ممکن قوانین اعلام شده تغییر کند به همین دلیل پیش از آن که در تاریخ شده مراجعه کنید یک بار دیگر برگه ها را مشاهده کنید تا از تغییرات احتمالی آگاه شوید .

پیش از روز تعیین شده هیچ مدرکی ( به طور مثال دعوت نامه ) برای سفارت ارسال نکنید . همه مدارک را باید شخص متقاضی هنگام ارائه درخواست به طور کامل به همراه داشته باشد .

مقابل ساختمان سفارت و در کوچه ‌های اطراف آن افرادی هستند که به شما پیشنهاد انجام کارهای ویزا را می‌دهند . سفارت آلمان متذکر می‌شود که این افراد که گاهی ادعا می ‌کنند با سفارت همکاری دارند هیچ ارتباطی با سفارت ندارند .

فرم‌های درخواست ویزا رایگان بوده و می‌توانید آن‌ها را از وب ‌سایت سفارت دانلود کنید .

اگر مدارک جعلی یا دستکاری شده ارائه دهید  برای شما ویزا صادر نشده و مدت طولانی هم هیچ ویزای شینگنی برای شما صادر نخواهد شد .

بنا به گفته بسیاری از متقاضیان شرکت‌های بیمه مدعی گرفتن وقت در قبال دریافت وجه هستند در صورتی که رسید تعیین وقت ارسال شده برای آنان جعلی است .

 

 

هزینه ویزای آلمان

 • سفارت آلمان هزینه درخواست ویزا را فقط به صورت نقدی به یورو دریافت می‌کند .
 • سفارت آلمان به طور محدود اسکناس خرد در اختیار دارد بنابراین بهتر است مبلغ را دقیقا برابر میزان هزینه ویزا شمرده و پرداخت نمایید .
 • سفارت از پذیرفتن یورو به صورت پول خرد ( سکه ) معذور است و تنها اسکناس های پنج ، ده ، بیست ، پنجاه و صد یورویی می‌پذیرد . پرداخت با کارت امکان پذیر نیست .
 

بالاتر از 12 سال

 

بین 6 تا 12 سال

 

پایین تر از 6 سال

 

نوع ویزا

 

60 یورو

 

35 یورو

 

رایگان

 

ترانزیت نوع ( A )

 

60 یورو

 

35 یورو

 

رایگان

 

شینگن نوع ( C )

 

 

بالاتر از 18 سال

 

پایین تر از 18 سال

 

نوع ویزا

 

60 یورو

 

30 یورو

 

ویزای طولانی مدت ( اقامت )

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی آلمان

برای دریافت ویزای توریستی آلمان لازم است هنگام مراجعه به سفارت به غیر از فرم درخواست روادید مدارک زیر را همراه داشته باشید :

قبل از نام بردن از مدارک بهتر است به این مورد توجه داشته باشید که باید از تمامی مدارک یک نسخه کپی تهیه نمایید . بعد از تطابق اصل مدارک با کپی آن ها مدارک اصلی به شما بازگردانده می‌شود . مدارک فارسی ‌تان نیز باید به صورت رسمی به انگلیسی ترجمه شده باشند .

 1. شناسامه ایرانی
 2. گذرنامه : گذر نامه ی شما باید حتما اعتباری از 6 ماه از تاریخ پایانی اعتبار ویزای درخواستی باشد . برای تهیه کپی از صفحاتی که مهر ویزا در آن خورده است و صفحات اول تا پنجم تهیه نمایید .

 

 

 1. سه قطعه عکس رنگی
 • اگر نام همراهان در پاسپورت درخواست کننده‌ی ویزا درج شده باشد، وجود دو قطعه عکس رنگی از هر یک از آن ها در مدارک الزامی است .
 • عکس‌ها همگی باید این شرایط را داشته باشند : عکس رنگی ، زمینه سفید، تمام ‌رخ در ابعاد ۴*۶ ، کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌ خوانی داشته باشد .
 • طبق مقررات شنگن عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد .
 1. دعوت‌نامه : دعوت‌نامه باید از طریق فردی که شما را می‌شناسد و مقیم آلمان باشد برای شما ارسال شود . در صورت نداشتن دعوت‌نامه برگه‌ ای که تاکید می‌کند شما برای تمام مدت اقامت در آلمان هتل رزرو کرده‌اید یا سند مالکیت ، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت که نشان از این باشد که شما در آلمان صاحب مسکن هستید .
 2. اجازه کتبی و رسمی والدین یا قیم قانونی مختص کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.
 3. اسناد رسمی شغلی و منابع مالی
  • دقت کنید که قصد سفر و مدت آن باید با سطح امکانات مالی تناسب داشته باشد . این معیار بر اساس حداقل حقوق روزانه ضرب در تعداد روزهای اقامت محاسبه می‌شود .

 

 • برای صاحبان صنوف ، تجار ، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه ، صورت ‌حساب بانكی ( مشروح عملیات بانكی ماه آخر ) یا دفترچه حساب پس ‌انداز با تاریخ گشایش حساب

 

 • برای حقوق بگیران : گواهی اشتغال به كار ( تاریخ دقیق شروع به كار و مدت مرخصی )‌ ، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانكی ( مشروح عملیات بانكی ماه آخر ) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب

 

 • برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی ، ‌صورت‌حساب بانكی ( مشروح عملیات ماه آخر ) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب

 

 • برای اشخاص تحت تكفل ( زنان خانه‌ دار یا فرزندان ) : گواهی کار ، صورت ‌حساب بانكی ( مشروح عملیات بانكی ماه آخر ) یا دفترچه حساب پس ‌انداز متكفل ( شوهر ، پدر ) با تاریخ گشایش حساب

 

 • دقت فرمایید پرینت حساب بانکی باید بر روی سربرگ انگلیسی و مهر شده به سفارت مربوطه ارائه شود .

 

 1. گواهی اشتغال به تحصیل مختص دانش‌ آموزان دبستانی ، دبیرستانی و دانشجویان

 

 1. بیمه مسافرت فردی یا جمعی برای متقاضیان روادید الزامی است . این بیمه موارد زیر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد :
 • هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی ، هزینه‌ های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری .

 

 • این بیمه همچنین باید تا پایان اقامت شما در تمام کشور های منطقه شینگن معتبر باشد . شرکت بیمه ‌گذار باید نماینده‌ ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد . حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ ۳۰ هزار یورو است .

 

 1. بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان
 2. فاکتور پرداخت‌ شده‌ ی هتل برای کل مدت اقامت در صورت لزوم