ویزای دانشجویی ایتالیا

اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا

آژانس هواپیمایی دایانا گشت با ارائه کامل ترین خدمات و اطلاعات در زمینه اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا یارای شما  عزیزان خواهد بود که در این زمینه اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.ایتالیا سومین کشور دنیا و نخستین کشور در اروپا از نظر سهولت برای ورود دانشجویان است. در ایتالیا دانشگاه های ممتاز و دولتی بی نظیری چون دانشگاه های ساپیینزا، بولونیا و پلی تکنیک میلان، تورین و فلورانس و بسیاری دیگر با رتبه بالا وجود دارد . همچنین شما دوستان عزیز قادر به ادامه تحصیل در تمامی مقاطع در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی خواهید بود که در این صورت نیازمند کسب نمره حد نصاب در زبان انگلیسی یا ایتالیایی می باشید.

 

5 مزیت تحصیل در ایتالیا

 

1_ درجه علمی بالای دانشگاه ها

 

درجه علمی دانشگاه های ایتالیا از سطح بالایی برخوردار است که بالغ بر 34 دانشگاه این کشور در رتبه زیر 900 دانشگاه برتر سطح جهان قرار گرفته اند. هم چنین ایتالیا در رشته های خاصی چون معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی شهرت جهانی دارد .

2_ ایتالیا عضو اتحادیه اروپا

 

کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوشش های بیمه ای و سایر موارد می باشد.

 

3_ کاهش 80% هزینه تحصیل با بورسیه تحصیلی

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا بسیار متغیر می باشد که بستگی به استان محل سکونت و رشته تحصیلی دارد که البته با دریافت بورسیه استانی و تحصیلی امکان کاهش قابل توجه هزینه ها حتی تا 80 درصد وجود دارد ..

4_ سکوی پرتاب

 

به دلیل اعتبار و قدمت بالای دانشگاه های ایتالیا، همواره دوره های دانشگاهی بسیاری به صورت مشترک بین دانشگاه های برتر دنیا و ایتالیا برگزار می شود که تحصیل در این دوره ها به طور همزمان علاوه بر تجربه زندگی و تحصیل در دو کشور، موجب می شود که دانشجو از دو دانشگاه یا حتی بیشتر مدارک پایان دوره دریافت نماید.

5_ نظام شهریه و بورس دانشجویی در ایتالیا

 

شهریه دانشگاهای ایتالیا بسیار متفاوت می باشد ولی امکان پرداخت به صورت اقساط وجود دارد و همچنین بر اساس میزان مدارک ارائه شده برای بورس امکان کاهش شهریه تا میزان 1000 یورو در سال امکان پذیر هست که دانشجویان به طور معمول از ترم دوم می توانند از مزایای بورس استفاده کنند.

 

3 نوع  بورس در ایتالیا:

به سه تیپ تقسیم میشوند
1. کاهش شهریه و پرداخت شهریه 500 تا 1000 یورو در سال
2. اخذ کمک تحصیلی از دولت ایتالیا به مبلغ 2500 تا 3000 یورو
3. بورس کامل 11000 تا 20000 یورویی که مختصص دانشجویان ممتاز می باشد

بورسیه استانی چیست؟

 

در ایتالیا هر فرد دانشجو با توجه به توان مالی سرپرست خود شهریه پرداخت می کند حتی دانشجویان بین المللی حال برای دانشجویان بین المللی که خانواده آنها نیز ساکن ایتالیا نیستند و دانشجو می بایست به تنهایی در ایتالیا زندگی و تحصیل کند علاوه بر تخفیف در شهریه کمک هزینه مالی نیز به عنوان بورسیه استانی در نظر گرفته شده است.

 

ارزش بورسیه استانی چقدر است؟

 

ارزش این بورسیه به نسبت دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین به نسبت درآمد سالیانه سرپرست دانشجو یا خود دانشجو  می تواند متغییر باشد

شهریه دانشگاه حتی می تواند به صفر برسد و همچنین دانشجو می تواند امکان دریافت مبلغ 2500-4800 یورو در سال را به صورت واریز نقدی به حساب شخصی خود داشته باشد که در صورت بهرمندی از خوابگاه (عموما خوابگاه های دانشجویی در ایتالیا از سطح کیفی خوبی برخوردار هستند و معمولا اتاق های 2نفره و یا تکی به دانشجویان اختصاص داده می شود) مبلغ 1900 – 2300 یورو از این مبلغ بابت خوابگاه کسر خواهد شد و مابقی مبلغ را دانشجو دریافت خواهد کرد. همچنین امکان استفاده از کارت غذا که با توجه به دانشگاه این کارت می تواند ارزش 5 یورو خرید مواد غذایی از فروشگاه ها و یا صرف غذا در رستوران ها به صورت روزانه در 7روز هفته را به دانشجو بدهد و یا امکان صرف 2 وعده غذا در سلف دانشگاه.

نکته مهم در مورد این بورسیه این است که در هر مقطعی تحصیل کنید ارزش آن کمتر یا بیشتر نخواهد شد. برای مثال به دانشجویان مقطع کارشناسی مبلغ کمتری اختصاص داده شود  و به دانشجویان مقطع دکترا مبلغ و یا امکانات بیشتر. این بورسیه برای تمامی مقاطع یکسان است.

به طور کلی و در مجموع ارزش این بورسیه سالانه بین 7000-10000 (شهریه + کارت غذا + وجه نقد) یورو می باشد که این رقم برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با توجه به اینکه در این مقاطع بورسیه های دانشگاهی بسیار محدود و چه بسا کم ارزش تر از بورسیه استانی هستند بسیار مناسب بوده و از همین رو بورسیه استانی یکی از بهترین بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان مقاطع نام برده در ایتالیا به شمار می رود. همچنین این بورسیه به متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا نیز در صورت دارا بودن شرایط  تعلق خواهد کرفت ولی از آنجایی که در مقطع دکترا عموما متقاضیان به دنبال بورسیه های با ارزش بیشتر هستند این بورسیه برای دانشجویان مقطع دکترا معمولا با وجود اینکه دست یافتنی است، رضایت بخش نیست .

 

شرایط و مدارک لازم برای دریافت بورسیه استانی چه چیزهایی هستند؟

 

همانطور که در ابتدا ذکر کرده ایم این بورسیه  دانشجویانی برای افرادی که توان مالی پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل و زندگی را ندارند در نظر گرفته شده است. بدیهی است که اولین و مهمترین مدرک فیش حقوقی سرپرست خانواده که نشانگر درآمد سرپرست می باشد است که باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود. مدارک بعدی بسته به دانشگاه محل تحصیل و نوع فیش حقوقی (کارمند دولتی، شغل آزاد، بازنشسته، دارنده جواز کسب، مستمری) می تواند کمی متغییر باشد.

 

اجاره نامه محل سکونت و یا سند مالکیت

اقرار نامه

ترجمه شناسنامه سرپرست به انگلیسی یا ایتالیایی

پرینت حساب بانکی سرپرست

نکته مهم این است که سرپرست دانشجو می تواند پدر، مادر، همسر و یا خود شخص دانشجو باشد.

بعد از دریافت بورسیه چه تعهداتی دانشجو نسبت به دانشگاه خواهد داشت؟

 

دانشجو پس از دریافت بورسیه و حتی بعد از فارغ التحصیلی نه تعهدی برای بازگرداندن وجه دریافتی دارد و نه تعهدی برای انجام خدمت در دانشگاه و نه هیچ تعهد دیگری. تنها تعهدی که دانشجو در زمان بهرمندی از این بورسیه دارد این است که واحدهای درسی مشخص شده از سوی دانشگاه را تا ددلاین های مشخص پاس کند. تنها همین و نه هیچ تعهد دیگری. قابل ذکر است که این تعداد واحد و دلاین ها غیر منطقی و غیر اصولی نبوده و بسیاری از دانشجویان موفق به حفظ کردن بورسیه استانی خود تا پایین تحصیل میباشند

متخصصین ما قادر به کمک در جهت اخذ بورس های دانشجویی می باشند و در اکثر موارد موفق به اخذ بورس شده ایم.

 

جهت اجاره مسکن در ایتالیا روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به بودجه می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. امکان اجاره کامل آپارتمان با متراژ مختلف که بین 300 تا 600 یورو در ماه خواهد بود و یا اتاق های یک نفره و یا دو نفره در خانه و یا آپارتمان که بین 250 تا 400 یورو هزینه خواهد داشت. هم چنین در صورت توافق یک و یا چند دوست امکان اجاره یک آپارتمان به صورت مشترک وجود دارد که در این روش گاها کمک شایانی جهت یادگیری زبان های خارجی خواهد کرد.
جهت اجاره خانه یکی از بهترین راه ها جستجو در روزنامه و یا سایت های اینترنتی می باشد که البته نیازمند دانستن زبان ایتالیایی و یا داشتن دوستی که به این زبان آشنایی داشته باشد، خواهد بود..
به عنوان مثال در شهر رم نشریه Porta Portese کاملاً شناخته شده می باشد، در این نشریه که به نحوی مانند آگهی روزنامه همشهری خودمان است و در روزهای سه شنبه و جمعه چاپ می شود، می توانید از بسیاری از خدمات ارائه شده استفاده نمائید.

 

سوالات مربوط به اسکان دانشجویی کشور ایتالیا

 

اسکان دانشجویی به چند شکل می تواند صورت پذیرد:

 اسکان در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه

 

کم هزینه و مقرون به صرفه ترین راه اسکان برای دانشجویان در ایتالیا، استفاده از خوابگاه های وابسته به دانشگاه های این کشور می باشد.

 

امکانات و خدمات مرسوم ارائه شده در این خوابگاه ها شامل بوفه، دستگاه سرو اتوماتیک غذا و مواد غذایی در تمام ساعات شبانه روز، سالن مطالعه، سالن کامپیوتر و اینترنت بی سیم، امکانات ورزشی و سرویس های جانبی، نظیر رختشورخانه، پتو و انبار و سایر موارد ضروری از جمله آنها است.

 

هزینه خوابگاه ها به دو صورت محاسبه می شود:

 

🔺با بورسیه

🔺بدون بورسیه

 

چنانچه داوطلب بورسیه داشته باشد، هزینه اقامت در اتاق های تک نفره از حدود 150 تا 250 یورو در ماه، و اتاق های دو نفره برای هر نفر از 75 یورو تا 150 یورو در ماه متغیر می باشد.

 

چنانچه داوطلب بورسیه نداشته باشد، هزینه اقامت در اتاق های تک نفره از حدود 300 تا 450 یورو در ماه، و اتاق های دو نفره برای هر نفر از 200 یورو تا 350 یورو در ماه متغیر می باشد.

 

اسکان در خوابگاه های خصوصی دانشجویی:

 

اینگونه اقامتگاه ها نسبت به خوابگاه های دولتی و وابسته به دانشگاه ها معمولا دارای هزینه بیشتری هستند.

 

دانشجویان معمولا در اتاق های تک یا دو تخته آپارتمانی با سرویس های جانبی مشترک یا مستقل اقامت می کنند.

 

میانگین هزینه برای اقامت در اتاق دو تخته بین 250 تا 350 یورو و اتاق های تک نفره از 350 تا 500 یورو در ماه متغییر می باشند.

 

اسکان در سوئیت ها و آپارتمان های خصوصی:

 

سوئیت های آپارتمانی از طریق آژانس های املاک و مستقلات در ایتالیا قابل جستجو بوده و معمولاً دارای کلیۀ امکانات رفاهی می باشند.

 

نرخ اجاره آپارتمان در شهرهای مختلف ایتالیا متفاوت می باشد.

 

🔴به طور مثال:

 

اجاره یک تخت در “میلان” با تمامی هزینه ها که مناسب یک دانشجو باشد ، ماهیانه ۲۵۰ تا ۴۰۰یورو میباشد.

 

اتاق سینگل ۴۰۰-۵۰۰یورو

 

خانه ی یک خوابه بسته به موقعیت و تمیزی آن ملک ماهیانه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰یورو میباشد.

 

دوستان عزیز توجه داشته باشید گاهی اوقات استثنا هم وجود دارد.

 

با توجه به اینکه میلان یکی از گران ترین شهر های ایتالیاست شما عزیزان میتوانید برای دیگر شهر ها ۱۰٪ تا ۲۰٪  کمتر در نظر بگیرید.

 

اسکان موقت:

 

دانشجو در بدو ورود به ایتالیا تا قبل از اینکه اقامت او در خوابگاه مورد نظر قطعی شده و هماهنگی های لازمه انجام گیرد، ممکن است لازم باشد برای مدت محدود در هتل ها یا سایر اقامت گاه های خصوصی اقامت داشته باشد.

 

در این صورت به ازای روزهای اقامت دانشجویان در هتل ها برای یک اتاق یک نفره از شبی 30 تا 80 یورو به بالا و در پانسیون ها از شبی ۲۰ یورو به بالا، هزینه اقامت متغیر می باشد.

 

مدارک دانشجویی مورد نیاز جهت اقدام امور :

 

اصل آخرین مدرک تحصیلی بسته به مقطع مورد نظر برای ادامه تحصیل در ایتالیا (دیپلم و پیش دانشگاهی برای مقطع کارشناسی، مدرک کارشناسی برای مقطع کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای مقطع دکترا) به همراه ریز نمرات هر مقطع ترجمه شده به زبان ایتالیایی با مهر تایید وزارت دادگستری و امور خارجه – کپی مدارک تحصیلی به زبان فارسی

 

اصل و ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی

 

اصل و کپی گذرنامه

 

سه قطعه عکس پشت نویسی شده (منطبق بر استاندارد ویزای شنگن)

 

اصل و کپی مدرک زبان انگلیسی که با توجه به سال تحصیلی درخواست ویزا نمره زبان درخواستی سفارت متفاوت میباشد

نکته قابل توجه دانشجویان عزیز این نکته است که در بعضی موارد نمره حد نصاب سفارت با نمره حد نصاب دانشگاه متفاوت میباشد ودانشجویان ملزم به کسب حد نصاب سفارت برای پذیرش ویزا میباشند

مدارک زبان زیر قابل ارائه میباشند

IELTS – TOEFL – MCHE – TOLIMO

دو نسخه از پذیرش دانشگاه

 

ارائه انگیزش نامه و رزومه

 

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزا

 

کپی یا اصل بلیط به مقصد ایتالیا

رزرو هتل از اولین روز تاریخ بلیط به مدت 20 روز

پرینت گردش سه ماه حساب و تمکن مالی به نام خود دانشجو و یا والدین دانشجوبا مهر وزارت امور خارجه و دادگستری

تکمیل فرم های مربوط به ویزا

مبلغ 60 یورو جهت صدور ویزا

 

 

آژانس هواپیمایی دایانا گشت اماده ارائه یاری رسانی در فرایند اماده سازی کلیه مدارک فوق میباشد همچنین علاوه بر موارد ذکر شده اقذامات ذیل در حیطه قرار داد عقد شده بین موسسه و شما دوستان عزیز جای میگیرد

ثبت نام متقاضی در کلیه آزمون های زبان ایتالیایی و انگلیسی جهت ارائه به سفارشات

ترجمه کلیه مدارک توسط داالترجمه های رسمی و مورد تایید سازمان

در این زمینه کلیه مدارک تحصیلی و مدارک مربوط به بورس در کوتاه  ترین زمان ممکن و با نازل ترین قیمت انجام خواهد شد

 

ارائه مشاوره های لازم و همکاری مستمر  از زمان عقد قرار داد تا زمان ثبت نام دانشجویان در دانشگاه که در این زمینه میتوان موارد ذیل را جای داد :

 

مشاوره کامل در زمینه انتخاب رشته و دانشگاه و بررسی شرایط کامل تحصیلی

 

تیه فرم پیش ثبت نام و رجیستر در سایت های مربوطه و ثبت نام در امتحانات ورودی دانشگاهها

 

اخذ وقت مصاحبه و ارائه راهنمایی های لازم در زمینه نکات روز مصاحبه

 

رزرو بلیط ..ووچر هتل ..و ارائه بیمه نامه

 

کلیه خدمات مربوط به فریت بار :

 

از انجایی که میزان بار انتقالی توسط پرواز محدود میباشد ازانس هواپیمایی دایانا گشت برای سهولت در انجام این امر خدماتی را خدمت شما دوستان عزیز ارائه میدهد که شامل

 

حضور همکاران در محل اقامت

بسته بندی وسایل انتقالی به بهترین شکل ممکن

حمل وسایل به فرودگاه و صدور گذر نامه باری و تحویل در ادرس مورد نظر در ایتالیا

 

ارائه مشاوره و راهنمایی حضوری و یا تلفنی در زمینه اشنایی با اداب و رسوم و سیستم حمل و نقل و مخارج زندگی در کشور ایتالیا

 

ارتباط با املاک و اجاره مسکن در شهر مورد نظر

 

حضور کارشناسان ازانس در کشور ایتالیا و ارائه راهنمایی لازم و کمک رسانی به دانشجو از زمان ورود دانشجو به کشور تا زمان ثبت نام در دانشکاه و اسکان دانشجو و انجام کلیه کارهای قانونی مربوط به اقامت

 

لازم به ذکر است که ازانس هواپیمایی دایانا گشت کلیه خدمات مربوطه را در زمینه عقد قرار داد و به صورت رسمی و قانونی انجام خواهد داد.

 

منبع:  دایانا گشت