ویزای تایلند

تایلند یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در کشور آسیا می باشد. هرساله تعداد زیادی از هموطنان به این کشور سفر میکنند. یک سوال که ذهن مسافران را به خود مشغول میکند نحوه دریافت ویزای کشور مقصد میباشد. تایلند چگونه کشوری است ؟ چند نوع ویزا برای کشور تایلند صادر می شود؟ سفارت تایلند در کجاست؟ . این ها همه سوالاتی است که ذهن مسافران کشور تایلند را به خود مشغول میکند. امروز قصد داریم که به این سوالات پاسخ دهیم.

تایلند را بیشتر بشناسیم

پایتخت کشور تایلند بانکوک می باشد. زبان رایج در تایلند تایلندی می باشد. پول رایج این کشور بات می باشد.اختلاف ساعت این کشور با تهران 7+ است. این کشور دارای آب و هوایی گرم و مرطوب و از نظر بهداشت و سلامت وضعیت خوبی را دارد. از سوغات این کشور میتوان به ظروف ، پارچه و وسایل تزئینی اشاره کرد.

انواع ویزای تایلند

سفارت کشور تایلند برای مسافران توریستی ایرانی ویزای یک ماهه صادر میکند. این ویزا تا سه ماه بعد از صدور اعتبار دارد. زمانی که با این ویزا وارد خاک تایلند میشودی میتوانید به مدت یک ماه در این کشور بمانید. با این ویزا شما میتواند یک بار وارد خاک این کشور شوید. همچنین با ویزای توریستی حق اقامت یا کار کردن را ندارید. اگر بدون اجازه مشغول به کار شوید طبق قوانین این کشور جریمه می شوید. اگر نیاز بود بیشتر از زمان ویزا در این کشور  بمانید بهتر است اقدام به تمدید ویزای خود کنید. اگر بدون اجازه حتی یک روز بیشتر از زمان ویزای خود در کشور تایلند بمانید خود را در دردسر بزرگی انداخته اید. مسافرانی که خارج از ایران هستند برای صدور ویزای تایلند یا باید اجازه اقامت در آن کشور را داشته باشند یا برای صدور ویزا به ایران مراجه کنند.

شرایط اخذ ویزای تایلند

هر فرد برای ورود به هر کشوری مستلزم دریافت ویزا می باشد.برای ورود به کشور تایلند نیز داشتن ویزا الزامیست. ویزای توریستی این کشور بصورت 60 روزه صادر می شود. این ویزا صرفا برای گردشگری در کشور تایلند صادر می شود . یعنی شما حق هیچگونه فعالیت کاری و تجاری را نخواهید داشت. در زمان اخذ ویزا شخص باید در ایران حضور داشته باشد. اتباع کشور های دیگر که در ایران زندگی میکنند باید مجوز اقامت آنها در ایران 6 ماه اعتبار داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

  • کپی شناسنامه ، کارت ملی و گذر نامه هر یک در یک برگه A4
  • تکمیل فرم درخواست ویزا که باید به زبان انگلیسی و بصورت تایپی باشد
  • یک قطعه عکس 3*4
  • کپی بلیط سفر در یک برگه A4
  • امضا و اثر انگشت متقاضی
  • رزور هتل
  • گوای تمکن مالی با مهر و امضای بانک صادر کننده
  • تمکن مالی از پنج میلیون به بالا

اگر درخواست ویزای تجاری تایلند را دارید علاوه بر موارد بالا ارائه دعوتنامه معتبر یک شرکت یا مرکز تجاری تایلند ، کد اقتصادی شرکت یا مرکز تجاری واقع در تایلند و اصل گذرنامه به همراه حضور شخص را لازم دارید. در صورتی که نوع درخواست شما برای ویزای گردشگری می باشد پس از فراهم کردن موارد بالا اصل و کپی بلیط به مقصد تایلند را نیز لازم دارید.

سفارت تایلند در ایران

آدرس : تهران – میدان بهارستان – خیابان ابن سینا – روبروی بیمارستان طرفه – کوچه استقلال – پلاک 4

تلفن : 775377008 – 775531433(021)

ایمیل : info@thaiembassy-tehran.org